O nás

„Vše, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce.“

(Neobyčejné přemýšlení o obyčejných věcech, Robert Fulghum)

Tento citát správně vyjadřuje, jak důležitou roli v životě člověka hraje správná předškolní výchova a výuka. A protože jsme si toho zcela vědomi, snažíme o to, aby se děti v prostředí mateřské školy cítily bezpečně, ale zároveň se osamostatňovaly, postupně si osvojovaly základní hodnoty, na kterých je založena naše společnost. Snažíme se u dětí podporovat přirozenou zvídavost a radost z poznávání nového.

Jestliže chcete mít jistotu, že Vaše dítě vykročí do velkého světa opravdového života dobře připravené a se správnými návyky, neváhejte jej svěřit do naší péče.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Herna Krtečků s interaktivní tabulí

Herna Zajíčků s tělovýchovným náčiním a hudebním koutkem

V naší MŠ se děti učí péči o zvířátka

Ložnice, místo pro odpočinek

Prostorná šatna s dětskými výtvory

Moderně zrekonstruované sociální zařízení

Prostorná zahrada, nově obohacená o prvky z projektu „Zahrada s přírodními prvky MŠ Ohaře“. Plno věcí nám pomáhají zbudovat rodiče – vyvýšené truhlíky, zámková dlažba, hrad se skluzavkou a další.

V naší mateřské škole je zapsáno 28 dětí od 2,5 do 7 let. Kapacita počtu dětí v mateřské škole byla stanovena v roce 2017 na 28 dětí.

Mateřská škola se nachází na kraji obce a je jednotřídní. Objekt má dvě herny, ložnici, šatnu, sociální zařízení a kuchyň.

První herna je multifunkční opticky rozdělena a využívá se k hraní, k učení a stravování. Druhá je určena k pohybovým, hudebním a dramatickým aktivitám. Třetí místnost je ložnice, která se využívá k odpolednímu odpočinku dětí.

V šatně se děti při příchodu do MŠ i odchodu z MŠ s rodiči přezouvají a převlékají. Totéž platí i pro pobyt venku s učitelkou.

Sociální zařízení obsahuje dětské záchody, umyvadla, jeden sprchový kout a tlakovou nádobu pro ohřev vody. MŠ využívá solární kolektory, které finančně podpořila automobilka TPCA v rámci projektu „Sluneční energie do škol “ v roce 2010. MŠ má také svou vlastní kuchyň.

Přilehlá zahrada je prostorná. Na školní zahradě mají děti možnost využívat dřevěné herní prvky, altánek, pískoviště, tabuli. Záhonky, kde mají děti možnost si vypěstovat svou zeleninu. Různé druhy ovocných i okrasných stromů a keřů k pozorování. Travnatá plocha zahrady je neustále udržována a dřevěné herní prvky procházejí každý rok revizí.

Umístění MŠ dává také možnost k procházkám do okolní přírody (např. k rybníku na hřiště, k lesu a do okolních vesnic).

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Historie

Mateřská škola byla uvedena do provozu 24. března 1980 po adaptacích v bývalé nové škole. Ředitelkou se stala Ludmila Kličková z Ohař. Škola byla pro svůj účel velmi dobře vybavena a docházely sem děti z Ohař, Polních Chrčic, Němčic a z Dománovic. V roce 1981 se ředitelkou školy stala Věra Horáčková z Kolína, která byla v čele mateřské školy 21 let. Ředitelkou mateřské školy v roce 2002 byla jmenována Ivana Hryzláková. Od roku 2003 je MŠ právním subjektem jako příspěvková organizace a jejím zřizovatelem je obec Ohaře. Na základě konkurzního řízení byla 1.srpna 2006 jmenována ředitelkou školy Iveta Dudková. V roce 2011 byla na náklady zřizovatele provedena velká rekonstrukce budovy školy.

V roce 2013 byla ředitelkou mateřské školy jmenovaná Pavla Staňková a působí zde do dnešní doby.